Toplu Alımlarda %  20 İndirim -2138 days, -1h, -36min, -24s Detaylı Bilgi için Bizi 0532 327 22 24 No’lu Telefondan Arayabilirsiniz

Shopping cart
€ 0,00

Kombi Seçimi

Teknolojinin de gelişmesiyle kömürlü sobalar yerini doğalgazla çalışan kombilere bırakıyor.

 

Kombi satışlarının hızla arttığı ve yetkili satıcıların birbirinden güzel kampanyalar düzenlediği şu günlerde kombi seçimi yapılırken dikkat edilmesi gereken noktalar var.

Kombi seçimi

Piyasadaki kombiler 3 çeşit. Bunlar; hermetik, yoğuşmalı ve bacalı. Bu kombi tiplerinin her birinin ayrı özelliği ve kullanım alanı var. Evin ısıtma sistemi belirlenirken ve kombi satın alınırken dikkat edilmesi gereken önemli 3 kriter; evin bulunduğu yön, evin boyutu ve bulunduğu kat. Kombiler yıllık olarak bakımı yapılması gereken cihazlar. Bu nedenle kombi alırken fiyatını araştırmaktan çok yetkili servis noktalarının yeterliliği ve yedek parçalarının bulunabilirliğine dikkat edilmelidir. Kombi tercih edilirken sesinin az olması da önemlidir. Kombinin sesinin çalışmadan duyulmayacağı düşünüldüğünde uzmanların kombi alacak kişilerin alacakları cihazı mutlaka çalışırken görmeleri konusunda uyarıyorlar. Kombi alımında kullanıcının önem verdiği bir diğer konuda göstergelerinin dijital olması. Uzmanlara göre bir kombinin dijital olması alımda dikkat edilecek bir kriter olmamalı. Çünkü kombinin performansını dijitallik etkilemiyor.

Genel
Previous reading
Kombi Yakıt Tasarrufu
Next reading
Kombi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler